ruhikizi

Evli Biriyle Evlenmeye Çalışmak! Evli Bir Erkek ya da Evli Bir Kadınla İlişki

evli erkek evlenmek evlilik dışı

Evli
biri özellikle de evli bir erkek sizinle yakınlaşmaya çalışıyorsa büyük ihtimalle evliliğinin çok iyi gitmediğini söyleyecektir. Sizinle bir ilişki yaşamaya çalışması gerçekten evliliğinin iyi gitmemesinin bir sonucu olabilir. Açıkçası evliliğinin iyi gidip gitmemesi sizi hiç ilgilendirmemelidir. Eğer sizin de amacınız bir kaçamaksa bu yazıyı öylesine okuyor olmalısınız ve zaten bildiğinizi yapacaksınız. Ancak amacınız iyi bir evlilik kurmaksa hemen orayı terkedin.

Diyelim ki evliliği iyi gitmiyor gerçekten de o zaman sizinle bir kaçamak evliliğini düzeltmeye değil bozmaya yarayacaktır. Niyeti evliliğini bozmaksa amacı, bozsun öyle gelsin!! Ama muhtemelen evliliğini bitirmeye cesaret edemiyordur. Ya çocukları olduğu için ya da uzun zaman ve emek ve duygusal yatırım yaptığı biri varken yeni bir evlilik macerasına girmekten korkuyordur. Kendinizi kullandırmayın. Eğer evliliğini gerçekten kurtarmak istiyorsa o zaman yaşadığı depresif durumdan çıkmak için dışarıda eğlence arıyor olabilir. Bu durumda da kullanılıyorsunuz demektir. Diğer ihtimal size şirin görünmek için yalan söylüyor olmasıdır: Aslında evliliğinden hiç de şikayetçi değildir. Ya zaman zaman farklı birileriyle birlikte olmaktan zevk aldığı için geçici ilişkiler arıyan birisidir, ya da gerçekten size aşık olmuştur. Size aşık olmuş olması iyi bir şey gibi görünebilir ama aşk ihtiyacı aslında hiç de sizinle ilgili olmayan örneğin işlerinin yolunda gitmemesi nedeniyle düşen özgüvenini telefi aracı yada hayattan idealist beklentilerinin ilerleyen yaş ve geçen zamana rağmen karşılanmayacağını anlamaya bağlı bir hayal kırıklığının tedavisi için geçici çözüm olarak rol oynuyor olabilir. Belki de eşi tarafından aldatılmıştır ve ondan intikam alıyordur. En iyi ihtimal ilk evliliği boyunca eşiyle giderek farklılaşan bir kişinin eşiyle temel bir problemi olmamasına karşın evlilikten aldığı doyumun azalması anında sizinle karşılaşmış olmasıdır. Belki de önce sizinle karşılaşsaydı ve evlenseydi çok mutlu olacaktınız. Bilemeyiz. Bildiğimiz şu var ki, insanlar birbiri için yaratılmadılar ve zaman çok kısa. Başka bir ilişkinin bitmesine bağlı bir ilişki sancılı olacaktır ve ne olacağının netleşmesi çok uzun zaman alacaktır.

Sonuçta hiç bir şey elde edemeyebilirsiniz. Bu kadar uzun zamanınızı harcayarak kumar oynamamanızı tavsiye ederim. Evli bir kadınla ilişki ise kadının doğası gereği genellikle evli bir erkekle ilişkiden çok farklıdır. Evli bir kadın özellikle de çocuk sahibi evli bir kadın istisnaları bir yana bırakacak olursak, gerçekten de evliliği iyi gitmediği için bir ilişki arıyordur. Evli bir kadına gerçekten aşık olduysanız, evli kadının eşinden boşanıp sizinle bir evliliğe başlaması tersi durumdan daha yüksek bir olasılıktır. Ancak bu kadar çok problemle uğraşmaya gerçekten değer mi, eğer bu kadar problemli bir evlilikse neden şimdiye kadar ayrılmadı. Bağımlı olduğu için mi, garantici olduğu için mi? Her iki durumda da aşkınız doğal olarak zamanla soğuduğunda ona karşı neler hissedeceksiniz. Evli olduğu halde sizinle birlikte olan bir kadına karşı güven duymayı başarabilecek misiniz? Gördüğünüz gibi evli insanlarla ciddi ilişkiler genellikle sorunsuz olmuyor.

Diğer Makaleler

» Giriş: Neden evleniyoruz? Evlilik nedenleri
» Yakın İlişkiler, Aşk ve Sevgi Nasıl Başlar
» Aşk ve sevgi
» Aşkın Psikolojisi
» Aşk ve Edebiyat: Aşkın Görünümleri
» Filozoflara Göre Aşk (Aşk ve Felsefe)
» Tanışma ve çıkma aşamasından evlilik teklifi aşamasına ilişkilerin başlangıcı
» Evlilik İçin İdeal Eş Seçimi - Evlilik Öncesi Değerlendirme
» Rus Gelin, Alevi Sünni, Türk Kürt ve İslami Evlilik, Evlilikte Din ve Kültür Faktörü
» Evlilikte psikolojik uyum ve kişilik
» Evlilik ve ilişkilerde yalan ve aldatma
» Evlilikte Aile, Para, İş ve Zaman Dengesi
» Evlilik İçin Hazır Olmak, Evlilik Eğitimi
» Evlilikte Eşitlik ve baskınlık: Kadın Erkek Eşitliği
» Evlilikte İletişim ve Öfke Kontrolü
» Evlilikte Stresle Baş Etmek İçin Zamanı Etkin Kullanma
» Boşanma
» Ruh ikizi (ruhikizi) ne demektir?
» Amerika ve İslami Evlilik Sitesi
» İnternette Arkadaşlık Siteleri'ne Girenlerin Psikolojisi
» Amerika’da Evlilik Sitesi ve Arkadaşlık Sitesi Üzerinden Tanışanlarla İlgili Rakamlar
» İnternette Evlilik Sitesi ya da Arkadaşlık Sitesi Gibi Ortamlarda Tanışan Hangi Çiftler Yüz Yüze İlişkilerinde Daha Başarılı Oluyorlar
» Bilimsel Evlilik Sitesi Nedir, Mutlu Bir Evliliği Öngörmek Bilimsel Olarak Mümkün müdür?
» İnternette Arkadaşlık Siteleri, Sosyal Ağlar ve Nezaket
» Televizyon Seyretme Davranışının ve Televizyon Programlarının Evlilik Üzerindeki Etkileri
» Evlilik Sözleşmesi ve Aşk
» Çok eşlilik mi Aldatma mı?
» Haber yorum: "Şişmanlayan Türkler çöpçatanlık sitesinden atıldı"
» Bu Çocuğun Babası Kim? Evlilik Sorunları, Psikolojik Sorunlar ve Babalık Testi
» İstemediği Halde Sekse Rıza Gösterme
» Haber Yorum: “Meksika'da Kanun Koyucular Geçici Evlilik Yasa Tasarısı Hazırlıyor.”
» Seks Turizmi, Fahişelik ve Evlilik
» Haber yorum: “Evliler için kurulan yeni bir arkadaşlık sitesi, kadınların daha çok aldattığı sonucunu ortaya koydu.”
» Ten Uyumu ve Evlilik: Ten Uyumu Nedir?